حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور ارائه خدمات به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از سال ۸۶ تاکنون تصمیم به ساخت مجتمع های فرهنگی، ورزشی و توان بخشی در مراکز استان ها نموده است، بر اساس برنامه، هزینه ساخت این مجتمع ها در هر استان به صورت نصف صف بین استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران تقسیم می‌شود.
رییس بنیاد شهید کشور اما می‌گوید: فارس در میان ۱۶ استانی که این مجتمع ها را ساخته و تنها استانی است که استاندار آن به طورکامل به این قرارداد پایبند بوده است.
استاندار فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه ایثارگران به ویژه جانبازان چون شرایط جسمی و روحی متفاوتری نسبت به بقیه افراد عادی جامعه دارند نمی توانند از همه فضاهای فیزیکی شهری استفاده کنند، اظهار کرد: این مرکز به گونه‌ای طراحی شده است که جانبازان بتوانند از همه امکانات ورزشی استفاده کنند.
سید محمد علی افشانی افزود: مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار شیراز بیشتر جنبه درمانی دارد و بخشی از مشکلاتی که فعلا جانبازان و خانواده شهدا درگیر آن هستند را رفع می کند.
براساس آمار داده شده در مراسم افتتاحیه این مرکز ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات آن خرج شده است.
این مجموعه جهت ارائه خدماتی مانند؛ توانبخشی، درمانی و اقامتی به جانبازان و خانواده شهدای فارس و منطقه جنوب کشور در قسمتی از باغ جنت شیراز به مساحت ۳۵۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.
سالن های استخر و آب درمانی، اورژانس، سالن های اورتز به همراه ۵۲ واحد اقامتی ساخته شده است.
محل تامین اعتبار این مجموعه از سفر مقام رهبری و بودجه استانی است و با هزینه ۲۴۰ میلیارد ساخته شده است.

 

سایت مجموعه ورزشی ایثار شیراز شامل

استخر سونا جکوزی جوضچه اب سرد سالن ورزشهای تی ار ایکس پیلاتس یوگا کاراته سالن ورزشی چند منظوره یا ورزشهای توپی و باشگاه بدنسازی ایثار

www.isaarsport.ir